Fraaie uitbreiding Atlantikwall Museum

Deze maand opende Atlantikwall Museum Noordwijk het eerste deel van de noordelijke gang, ter grootte van 150 meter. Er komt de komende jaren nog 70 meter bij.

De geschiedenis van het Altantikwall Museum is een bijzondere, zo memoreerde voorzitter Victor Salman bij de opening van het nieuwe gedeelte door wethouder Roberto Ter hark en Zuid-Hollands Gedeputeerde Martijn Stolk.

Er is door tientallen vrijwilligers veel werk met de hand verzet, ‘simpelweg’ met het uitgraven van de gangen die na de oorlog waren volgestort, juist om ge- en misbruik te voorkomen

De zuidelijk gang van deze ‘Batterij Noordwijk’ is open voor publiek vanaf 2007, nadat de Stichting vanaf 2011 aan het werk ging, op grond van initiatieven die al in 2001 begonnen. Inmiddels bezochten ruim 100.000 bezoekers het bunkercomplex.

Een deel van het complex is apart gezet voor het Museum Engelandvaarders dat vanaf 2015 te3 bezoeken is. Veel toeristen bezoeken de twee musea in één keer en krijgen zo een uitstekende indruk van zowel Duitse kustverdediging als van het Nederlandse verzet.

De Stichting heeft de zinnen gezet op de bouw van een Ontmoetingscentrum waarmee het museum een nationale functie kan krijgen om het ‘verhaal’ van de hele Atlantikwall tijdens de Tweede Wereldoorlog te vertellen. Die bedroeg destijds ruim 5.000 kilometer, van Noord-Noorwegen tot de Spaanse-Franse grens.

Comments are closed